Vučen presudio Ljubiću

Fudbaleri LJubića gostovali su danas u Novom Gradu, gdje su u okviru 26. kola m:tel Prve lige Republike Srpske poraženi od Slobode 2:0.

U prvih 45 minuta gosti su bili nešto konkretniji rival na terenu, u nekoliko navrata su i zaprijetili, a najbliži golu bio je Jaćimović, čiji je udarac krajnjim naporom odbranio Trako.

Uprkos dobroj partiji u prvih 45 minuta, koja je gostima ulivala nadu u pozitivan ishod na “Mlakvama”, to se u nastavku susreta nije dogodilo. Domaći su izašli puno odlučniji na teren, u namjeri da stignu do trijumfa. To se i desilo, mrežu LJubića načeo je Vučen u 73. minuti, nakon odbijanca, da bi isti igrač u 87. minuti, na skoro identičan način, postavio konačnih 2:0.

Četvrtim uzastopnim porazom LJubić se ponovo doveo u situaciju da se u zadnja četiri kola bori za opstanak, tim više što se Sutjeska primkla na tri boda zaostatka, dok se Sloboda sa 41 bodom na kontu nalazi na 4. mjestu.

Prva liga se nastavlja za 7 dana, a naša ekipa će ugostiti Željezničar Sport tim.