U derbiju začelja Sutjeska savladala Ljubić

Fudbaleri Ljubića poraženi su danas u Foči, u derbiju začelja, od ekipe Sutjeske 3:1.

Domaći su krenuli jako od prvog sudijskog zvižduka, a do pogotka dolaze već u 7. minuti. Guzijan faulira Okuku, Todić pokazuje na bijelu tačku, a Mojović sigurno pogađa za 1:0.

Nakon primljenog pogotka, Ljubić je uspostavio ravnotežu na terenu. Novi nalet domaćih usledio je u periodu od 22. do 33. minuta, kada su se u nekolika navrata nalazili u izgledmim situacijama. Prijetili su Okuka, Mojović, Rašević, ali do promjene rezultata nije došlo.

Gosti su prijetili u 38. minuti preko Segića, ali se istakao čuvar mreže Sutjeske Radović. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćih 1:0, koji su na terenu bili borbeniji i konkretniji rival.

U nastavku susreta gosti su izašli odlučnije na teren. U igru su ušli Jaćimović i Živković. U 48. minuti ponovo se istakao čuvar mreže Sutjeske koji je zaustavio udarac Jaćimovića. U 54. minuti Živković je dobro prošao po desnoj strani, šutirao, ali lopta pogađa stativu. Od 56. minuta ekipa Sutjeske igrala je sa igračem manje, pošto je isključen Milenković.

Brojčanu prednost na terenu gosti su iskoristili u 72. minuti kad je Živković matirao Radovića. Do nove prednosti, Sutjeska je mogla u 75. minuti, kad je Mojović šutirao, a Knežević krajnjim naporom izvadio loptu iz donjeg desnog ugla.

Finiš susreta donio je nova uzbuđenja. U 83. minuti dosuđen je slobodan udarac, Mojović šutira, Knežević loše reaguje, te Sutjeska dolazi do novog vođstva. Uprkos igraču manje na terenu, domaći su pobjedu ovjerili u 87. minuti. Okuka je nakon solo prodora po desnoj strani, uposlio Raševića, koji pogađa za 3:1.

Do kraja utakmice novih promjena nije bilo pa je Sutjeska stigla do vrijedna tri boda, dok se Ljubić doveo u situaciju da mu opstanak zavisi od rezultata što u Premijer, što u Prvoj ligi.