Sloga startovala pobjedom

Rukometaši prnjavorske Sloge pobjedom su otvorili novu sezonu Druge lige RS, pošto su juče u okviru 1. kola kao domaćini porazili ekipu “Prijedora” 31:29.

Domaći rukometaši nisu dobro otvorili  utakmicu, nakon  25 minuta igre gosti su ponajviše zahvaljujući velikom broju grešaka  rukometaša Sloge imali 5 golova prednosti (9:14).  Nakon tajm-auta domaća ekipa u finišu prvog poluvremena uspjeva smanjiti rezultat na prihvatljivih i dostižnih   12:15.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali puno bolje u napadu, a u 48.  minuti stižu i do prednosti 25:24. Završnica  susreta ponudila je rezultatsku neizvejsnost. Gosti iz Prijedora  nisu se predavali, pa su dva minuta prije kraja stigli do izjednačenja 29:29. Ipak, finiš susreta pripao je domaćinu koji je sva pogotka stigao do tri boda.

U sljedećem kolu rukometaši Sloge gostuju u Banjaluci, ekipi RK “Kaluđer”.