Sloboda porazila Ljubića

Fk Ljubić je odigrao svoju treću pripremnu utakmicu, protivnik Prnjavorčana je bila ekipa Slobode iz Mrkonjić Grada koja je član Prve lige Rs-a.

U utakmici u kojoj rezultat nije u prvom planu, gdje su treneri oba tima isprobavali različite taktičke varijante, kako bi što spremniji dočekali početak prvenstva Sloboda je slavila zasluženu pobjedu rezultatom 4:1. Sloboda je krenula nešto ofanzivnije u utakmicu te su u razdoblju od 20 do 30 minuta stigli do vodjstva od 2:0. Do kraja poluvremena nakon udarca iz ugla u šesnestercu Slobode najbolje se snašao Zoran Kovačević koji je smanjio rezultat na 2:1, a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor. U nastavku susreta Mrkonjićani su uspjeli još dva puta zatresti mrežu Prnjavorčana, za konačnih 4:1.

Sloboda se u prelazanom roku znatno pojačala, čime su pokazali da imaju ambicije da zadrže prvoligaški status, dok su Prnjavorčani i na ovoj utakmici bili lišeni usluga par igrača.

Treba napomenutu da je utakmica odigrano u Krupi na Vrbasu, u fantastičnim uslovima, koje bi svaki fudbalski koletiv poželio da ima. Sledeću provjeru Prnjavorčani će imati u nedelju u Gradišci gdje će odmjeriti snage sa ekipom Dubrava liderom na tabeli na regionalnom zapadu.