Prnjavorčanin u redovima KK Crvena Zvezda MTS

Pioniri KK Crvene zvezde MTS osvojili su Beobasket Mini kup 2020, koji je odigran kao uvertira finala Kupa Radivoja Koraća u Nišu. Crveno-beli su u finalnoj utakmici odrigranoj 16.02.2020. godine ubedljivo savladali Borac iz Čačka rezultatom 76:55.

Ovoj pobedi je značajan doprinos dao i Luka Pratljačić, mlada košarkaška nada u redovima KK Crvena Zvezda MTS, poreklom iz Prnjavora.

Zahvaljujući vrhunskim partijama i zalaganju Pratljačića, izvesno je da će Prnjavorčani na budućim velikim takmičenjima imati prilike da gledaju svog sugrađanina.

Već u 7. minutu beogradski klub je stekao dvocifrenu prednost (20:7), a sredinom druge četvrtine već je bilo +21 (34:13).

U sličnom ritmu Crvena zvezda nastavila je i u nastavku, već u 23. minutu bilo je 47:21, a do kraja meča Čačani nisu uspeli da smanje razliku na manje od 20 poena.