Obilić preokretom pobjegao sa dna tabele

U 6. kolu Prve futsal lige RS KMF Obilić je savladao KMF Ljubinje 5:4(1:4).

U utakmici u kojoj je domaćin tražio bodove za bijeg sa dna tabele, a gosti tražili priključak i bodovni egal sa vrhom tabele „vitezovi“ su bili ti koji su se na kraju radovali.

Domaći su poveli u 11. minutu pogotkom Malčića, ali su gosti u furioznoj završnici prvog poluvremena u razdoblju od 15. do 20. minuta četiri puta zatresli mrežu Obilića i na odmor se otišlo sa visokih 1:4. Činilo se tada da ce gosti doći do nove pobjede sa kojom bi došli na diobu drugog mjesta, a ni najveći optimisti nisu vjerovali da se „vitezovi“ mogu vratiti nakon šokantne završnice prvog poluvremena. Ipak da ne postoji nemoguća misija Prnjavorčani su pokazali u drugom poluvremenu. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Stojanović je smanjio na 2:4, u 23. minutu Jovičić je smanjio na 3:4 i u potpunosti vratio domaćina u igru. A onda na scenu stupa najbolji pojedinac na utakmici Boris Malčić koji je u 30. minuti sve vratio na početak izjednačivši na 4:4.

I kada su svi pomislili da ce susret završiti podjelom bodova, tako nije mislio i Malčić koji je dva minuta prije kraja svojim trećim pogotkom doveo Obilić u vođstvo od 5:4, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

U uzbudljivoj utakmici punoj rezultatskog preokreta „vitezovi“ su briljantnom igrom u drugom poluvremenu ostvarili vrijednu pobjedu sa kojom su se probili na šestu poziciju na prvoligaškoj tabeli.