Obilić pobjedom do titule jesenjeg prvaka

Pobjedom nad Starčevicom 5:3 u okviru posljednjeg jesenjeg kola Druge futsal lige RS prnjavorski Obilić ovjerio je titulu jesenjeg prvaka.

Teže nego što se očekivalo, ali na kraju očekivano Prnjavorčani su sinoć stigli do pobjede. Gostujuća ekipa bila je tvrd orah, a njihov otpor “vitezovi” su slomili u finišu susreta. Obilić je do prednosti stigao u 18. minuti kada je Kovač pogodio za 1:0. Bio je to i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Vučić je izjednačio na 1:1. Na novi pogodak nije se dugo čekalo. Igrao se 24. minut kada Simić dovodi Obilić u novo vođstvo. Radost domaćih nije dugo trajala, pošto je nekoliko sekundi kasnije Stjepanović izjednačio na 2:2. Do novog, trećeg vođstva na utakmici Prnjavorčani stižu u 27. minuti golom Kovača. Rezultatsku neizvjesnost produžio je Vučić koji četiri minuta kasnije poravnava rezultat na 3:3.

U finišu susreta, sretniji, spretniji, bolji bili su domaći koji su golovima Jeremića u 37. i Kovača u 40. minuti izvojevali novu pobjedu, koja ima je donijela i titulu jesenjeg prvaka.

Ovom utakmicom zaključen je jesenji dio šampionata Druge futsal lige Republike Srpske.