Odjeljenje za lokalni ekonomski razvoj i društvene djelatnosti obavještava stanovništvo grada Prnjavor da je u cilju sprečavanja i suzbijanja zaraznih bolesti Gradonačelnik Grada Prnjavor donio Naredbu broj 01/1-500-6/26 od 27.05.2026. godine o obaveznoj jesenjoj sistematskoj dezinsekciji i deratizaciji na teritoriji grada Prnjavor.
Jesenja sistematska deratizacija će biti sprovedena na teritoriji grada Prnjavora tokom septembra i oktobra 2026. godine, dok će se dezinsekcija sprovoditi u periodu jun/jul kada to vremenske prilike dopuste, o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena.
Deratizacija obuhvata: zgrade državne uprave i objekte kojima gazduje gradska uprava, predškolske, školske i vjerske objekte, objekte državnih i privatnih preduzeća, objekte privatnih uslužnih, trgovinskih, zanatskih i ugostiteljskih radnji, stambene objekte i individualna domaćinstva, javne zelene površine, obale rijeka i kanalizacionu mrežu. Deratizaciju će obavljati preduzeće „Sanitarac“ d.o.o. Vlasenica.
Protiv preduzeća i odgovornih lica u preduzećima, vlasnika privatnih samostalnih radnji, vlasnika stambeno-porodičnih zgrada, nosilaca stanarskog prava, vlasnika stanova i pomoćnih objekata koji ne postupe u skladu sa Naredbom biće podnesene prekršajne prijave.
Plaćanja usluga deratizacije oslobođena su domaćinstva porodica poginulih i nestalih boraca i ratnih vojnih invalida od 1. do 4. kategorije.
Primjedbe i prigovore na kvalitet izvršene deratizacije u toku akcije, mogu se dostaviti Odjeljenju za inspekcijske poslove – inspekciji za hranu i zdravstvenoj inspekciji.
Grad Prnjavor


Znaju li glupi prnjavorcani kako je tomas kupio malog debilka bukvica ?ajd da vidim koliko znate ….ako ne znate naravno napisacu za koji dan…e moji glupi glsaci