Nove medalje za prnjavorske atletičare (Foto)

Na atletskom prvenstvu Republike Srpske za starije pionire, kojem je Banjaluka bila domaćin, učestvovala si i dva prnjavorska atletska kolektiva sa svojim takmičarima.

Atletski klub „Prnjavor“ osvojio je 5 medalja. U tehničkoj disciplini skok u dalj, sa novim ličnim rekordom ( 5 metara i 54 centimetra) Aleksandar Legenović osvojio je drugo mjesto. Srebrnu medalju osvojila je i Maja Kuzmanović, koja je trku na 1000 metara završila kao drugoplasirana. Treća mjesta uz lične rekorde osvojili Suzana Dostanić u disciplini 600 metara, David Golić u trci na 1.500 metara i Aleksandar Legenović u sprinterskoj disciplini 100 metara.

Na prvenstvu u Banjoj Luci do medalje je stigla i članica Atletkog kluba „San“ Belma Ćuran. Ona je trku na 300 metara završila kao trećeplasirana sa vremenom 48 sekundi i 20 stotinki, što je njen novi lični rekord u ovoj disciplini.

Belma Ćuran

Ni za jedan, ni za drugi klub, vremena za odmor neće biti puno, budući da ih veća za vikend očekujuju nastupi na prvenstvu Republike Srpske za mlađe juniore i cicibane kojem će Banjaluka biti domaćin.