Ljubić preko Slobode do nova tri boda

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića upisali su 23. bod na svoj konto, pošto su danas u okviru 14. kola Druge lige, kao domaćini savladali Slobodu iz Novog Grada 3:1.

Prnjavorčani su dobro otvorili utakmicu, a do prednosti dolaze u 5. minuti kada je Subić doveo Ljubić u vođstvo 1:0. Gosti su izjednačili u 24. minuti kada je Davidović evro golom sa 25 metara poravnao na 1:1.

Domaći su preuzeli terensku inicijativu, a do kraja poluvremana najbliže pogotku bili su u 30. minuti kada je nakon kornera Kojić pogodio prečku.

Od starta drugog poluvrema domaći su krenuli ofanzivno, u 55. minuti Kojić nakon prekida šutira glavom pored gola, a dva minuta kasnije i Žižak. Otpor gostiju Prnjavorčani su slomili u rasponu od 60. do 62. minuta. Prvo je nakon lucidnog pasa Gajića, odbrani gostiju umakao Segić, koji dovodi Ljubić u vođstvo 2:1. Samo minut kasnije Burgić je povećao prednost na 3:1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je Ljubić stigao do 23. boda, dok je Sloboda ostala na 13.