Ljubić deklasirao Slaviju (5:0)

Fudbaleri Ljubića stigli su do druge vezane prvenstvene pobjede pošto su danas u okviru 21. kola m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 5:0.

Prnjavorčani su od starta krenuli odlučni u namjeri da stignu do tri boda. Igrao se 11. minut kad je Aleksandar Žižak nakon jedne fine akcije doveo domaće u vođstvo. U 17. Segić je povisio na 2:0, da bi u 21. minuti nakon centaršuta Segića, Boris Žižak pogodio za 3:0. Dominaciju Ljubića u prvom poluvremenu zaokružio je Aleksandar Žižak. U ulozi asistenta ponovo je Segić, koji centrira, a Žižak glavom kači loptu, koja završava u mreži gostiju. Na odmor se otišlo sa prednošću Ljubića 4:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, kazneni udarac za goste. Loptu na bijelu tačku namjestio je Bjeloš, ali je njegov udarac odbranio Knežević.

U 68. minuti viđena je možda i najljepša akcija na utakmici. Mat u tri poteza, Živković upošljava Aleksandra Žiška, ovaj prolazi po desnoj strani, upošljava Milanovića koji iako 18-godišnjak, manirom iskusnog strijelca trese mrežu gostiju za velikih, ali zasluženih 5:0.

Do kraja susreta mreže su mirovale, pa je Ljubić na kontro upisao 26. bod, dok je Slavija ostala na 24.

Narednog vikenda u okviru 22. kola Ljubić će put Semberije, gdje će na megdan Podrinju iz Janje.