Dražen Petrović: Novim evropskim trijumfom, sve bliži plasmanu među 50 najboljih mladih tenisera Evrope

Perpsketivni prnjavorski teniser Dražen Petrović postigao je novi uspjeh na međunardnoj sceni, osvojivši turnir iz serije Tennis Europe turnira za igrače do 16 godina koji je juče završen u Velom Lošinju.

Put ka tituli član Teniskog kluba „Olimp 2000“ započeo je pobjedom protiv Italijana Roseta 6:3,7:6. Nakon toga usljedio je meč protiv Dariana Škreba kojeg je porazio 5:7, 6:1, 6:1. Četvrtfinale je ponudilo okržaj protiv Alena Bila, kojeg je u konačnici Prnjavorčanin porazio 2:1 u setovima (6:2, 2:6, 6:3).

Polufinalni meč u kojem je  Petrovićev protivnik bio Marin Jakić  obilovao je odličnim tenisom, a ostaće upamćen po veliko preokretu, i pobjedi mladog Prnjavorčanina. Jakić je  dobio prvi set 6:2, Petrović je uzvratio u drugom, dobivši ga 6:2, u trećem setu prava drama. Jakić je vodio 5:2, imao dvije meč lopte, ali je Petrović smogao snage, vratio se u meč, te na kraju slavio 7:5 u trećem setu, čime je izborio plasman u finale.

U finalu ga je čekao teniser iz Slovačke Peter Pivara, a meč je  išao sličnim tokom kao i polufinale. Nakon 1:1 setovima, u trećem odlučujućem setu, Slovak je vodio 5:3, imao dvije meč lopte, ali se Petrovič ponovo vraća u meč, izjednačuje na 6:6. U tajbrejku trećeg seta  slavio je  9:7, čime je došao do nove titule. Sa novim bodovima on se polako ali sigurno približio top 50 najboljih evropskih igrača do 16 godina, a priliku da dodatno popravi svoju poziciju imaće narednih dana kada ga očekuje nastup na turniru u Čakovecu, koji je takođe iz serije Tennis Europe turnira.