Dominacija AK “Prnjavor” u na prvenstvu BiH u krosu

Nevjerovatnih pet titula za Atletski klub “Prnjavor” na prvenstvu Bosne i Hercegovine u krosu, koje je danas održanu u Bijeljini u odličnoj organizaciji AK “Akademac”.

Sjajnu seriju šampionskih titula prvaka Bosne i Hercegovine najavila je naša Neda Radulović u trci cicibanki na 800m , koja je dominantno pobijedila svoje starije protivnice.

David Mirković je po treći put ove godine osvojio titulu prvaka Bosne i Hercegovine i dokazao da mu nema ravnog u kategoriji cicibana, ovaj put na 1000 m.

Jovana Radulović rekorederka na 2000 m dokazala je da na dužim prugama u starijim pionirkama dominira u Bosni i Hercegovini osvojivši novu titulu prvaka BiH na 2000 m.

Magdalena Katana ponovo je jednom fantastičnom trkom nastavila šampionski niz osvojivši novu titulu prvaka Bosne i Hercegovine ovaj put u kategoriji mlađih juniorki na 4000 m, pobijedivši i u apsulutnoj juniorskoj kategoriji.

Jelena Gajić apsolutna šampionka u Bosni i Hercegovini na 800 m, dokazala je da joj nema ravne ni u krosu na 4000 m, sa novom seniorskom titulom za 2022. godinu.

Filip Radulović naš šampion ovaj put u trci mlađih pionira na 2000 m osvojio je drugo mjesto i titulu vicešampiona Bosne i Hercegovine.

Milica (Mišel) Vrhovac redovno dokazuje koliko je fizički spremna, danas se okitila titulom vicešampiona BiH iza naše šampionke Jelene Gajić na 4000 m.

Jana Živković je u jednoj izuzetno uzbudljivoj trci cicibanki uz Nedu zauzela treće mjesto i bronzanu medalju na 800 m za cicibanke.

Svi ostali takmičari našeg kluba su zauzeli visoke plasmene od četvrtog do sedmog mjesta: Marija Jelić, Sofija Makivić, Lidija Kovačević, Luka Kalaba, Gregor Kašić i Anamarija Radulović.

Atletski klub “Prnjavor” je bio daleko najuspješniji klub na ovogodišnjem prvenstvu Bosne i Hercegovine u krosu.