Atletski klub”SAN” Prnjavor osvojio četiri medalje na prvenstvu BiH

Na Seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine održanom 5. i 6. juna u Zenici na atletskom stadionu Kamberovića polje, atletičari Atletskog kluba “San” iz Prnjavora ostvarili su fanstatičan uspjeh osvojivši četiri medalje. Jednu srebrenu i tri bronzane.

Srebrenu medalju je osvojila Belma Ćuran u trci na 400 m prepone sa novim ličnim rekordom od 1 minut 11 sekundi i 40 stotinki.

Belma je u trci na 100 m prepone osvojila bronzanu medalju sa novim ličnim rekordom od 17 sekundi i 73 stotinke.

I u trkama na 100 m i na 200 m Belma je istrčala lične rekorde. 100 je trčala 13 sekundi i 22 stotinke, a 200 m 27 sekundi i 95 stotinki.

Kristina Stojković je osvojila dvije bronzane medalje u trkama na 100 m i na 200 m sa novim ličnim rekordom od 12 sekundi i 73 na 100 m i 26 sekundi i 37 stotinke na 200 m, dok je na 400 m osvojila četvrto mjesto sa najboljim ovosezonskim rezultatom od 1 minut i 12 stotinki.

I treći član ekipe Stefan Karakaš istrčao dva lična rekorda u trkama na 3000 m i 5000 m.

Sljedeći nastup atletičari Atletskog kluba “San” iz Prnjavora imaju u subotu takođe u Zenici, kada je na programu Prvenstvo Bosne i Hercegovine za mlađe pionire i u nedelju u Sarajevu, kada je na programu 6. Atletski miting Novi Grad.

Ovom prilikom se opet zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop Prnjavor, koji su nam omogućili odlazak na takmičenja ove godine. Uz njih su nam odlasci na takmičenja daleko lakši.