Atletski kluba “San” u Prijedoru osvojio četiri medalje

Na Prvenstvu Republike Srpske u brzom hodanju održanom 26. septembra u Prijedoru atletičari Atletskog kluba “San” i atletske sekcije Derventa osvojili su četiri medalje. Jednu zlatnu i tri bronzane.

Kristijan Marić je Tituli juniorskog prvaka Bosne i Hercegovine u brzom hodanju na 10 000 m, sada dodao i Titulu mlađe juniorskog prvaka Republike Srpske osvajanjem zlatne medalje u brzom hodanju na 5000 m.

Aleksandar Đurić je u disciplini brzo hodanje za mlađe juniore na 5000 m osvojio bronzanu medalju.

Kristina Stojković u disciplini 5000 m brzo hodanje za mlađe juniorke osvojila bronzanu medalju.

Teodora Milojević je u disciplini 2000 m brzo hodanje za starije pionirke osvojila bronzanu medalju.

Današnji uspjeh su upotpunili najmlađi članovi kluba na revijalnom cicibanskom mitingu koji je prije prvenstva održan za najmlađe članove osvajanjem dvije srebrene medalje.

Nikola Kosić je u trci na 100 m osvojio srebrenu medalju, dok je Nensi Budišić u trci na 60 m takođe osvojila srebrenu medalju.

Sljedeći nastup članovi Atletskog kluba “San” i Atletske sekcije iz Dervente imaju na 4. Jesenjem humanitarnom krosu “AK SAN Prnjavor 2021”, koji se održava 10. oktobra u SRC Borik kod Lovačkog doma.

Ovom prilikom se zahvaljajujemo limarskoj firmi “AL-M” iz Dervente i njenom direktoru Nataši Milojević, koji su vozili djecu na ovo takmičenje u Prijedor.

Posebno se zahvaljujemo našem generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi “Prokop inženjering” d.o.o. , koji nam omogućuju odlaske na takmičenja ove godine.