Atletski klub “Prnjavor” nastavlja sa dominacijom – Pet šampiona Srpske

Atletski klub “Prnjavor” nastavlja sa dominacijom na zvaničnim prvenstvima Republike Srpske.

Devet osvojenih medalja na Kros prvenstvu Republike Srpske u Vlasenici, od čega čak pet zlatnih, dvije srebrne i dvije bronzane.

Titule prvaka Republike Srpske osvojili su: Milica Živković na 1000m kod starijih pionirki, Jovana Radulović u kategoriji mlađih juniorki na 3000m gdje je pobijedila i po pet godina starije takmičarke, Filip Radulović je bio prvi u Srpskoj na 600m u kategoriji cicibana gdje je dominantno pobijedio, dok je David Mirković osvojio zlatnu medalju i titulu na 2000m kod mlađih pionira.

Njima se pridružila i Lidija Kovačević mlađa cicibanka sa prvim mjestom na 300m. Srebrne medalje i titule vicešampiona Srpske su osvojile Neda Radulović u trci cicibanki na 600m sa mnogo starijim takmičarkama od sebe i Sofija Šušak u trci mlađih cicibanki na 300m.

Bronzane medalje i treća mjesta u Republici Srpskoj osvojili su Jovana Ivanković na 3000m u trci starijih juniorki i Gregor Kašić na 2000m kod mlađih pionira.

Odličan nastup i naših seniora sa osvojenim četvrtim mjestima Katarine Čubrilo u trci seniorki i Nikole Petrović u trci seniora na 8000m.

Takođe ostali naši članovi ostvarili su zapažene rezultate, dok je Atletski klub “Prnjavor” ponovo bio najuspješniji klub sa pet titula prvaka za 2021 godinu.