Atletičari Atletskog kluba “San” osvojili tri medalje na dva fronta

Atletičari Atletskog kluba “San” iz Prnjavora i atletske sekcije iz Dervente imali su proteklog vikenda nastupe na dva fronta i osvojili tri medalje.

Najmlađi članovi atletske sekcije iz Dervente nastupili su u subotu 12. juna u Zenici na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za mlađe pionire i pionirke.

Najuspešnija je bila Teodora Milojević, koja je i pored povrede u toku trke uspela da osvoji bronzanu medalju u trci na 600 m.

Ostali članovi petnaestočlane ekipe Atletske sekcije iz Dervente koja je nastupili na ovom takmičenju ostvarili su svoje lične rekorde u trkama u kojima su nastupili… Sledeći nastup za najmlađe članove Atletske sekcije iz Dervente je 27. juna u Trebinju, kada se održava Prvenstvo Republike Srpske za starije pionire i pionirke…

Stariji članovi atletskog kluba ” San” nastupili su u nedelju 13. juna u Sarajevu na 6. Atletskom mitingu Novi Grad Sarajevo.

Najuspešniji su bili Belma Ćuran, koja je osvojila srebrenu medalju u trci na 400 m prepone sa novim ličnim rekordom od 1:10.27 i Kristina Stojković, koja je osvojila bronzanu medalju u trci na 100 m sa vremenom od 13.00 čime joj je srebrena medalja izmakla za jednu stotinku.

Sledeći nastup za starije članove Atletskog kluba ”San” je već za vikend, kada je na programu Ekipno prvenstvo Evrope za seniore i seniorke, koje se održava u Nikoziji u Kipru.

Kristina Stojković, na poziv selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine, nastupiće u disciplinama 100 m i štafetama 4 x 100 i 4 x 400 m.

Ovom prilikom se još jednom zahvaljujemo našim sponzorima Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop Prnjavor, koji su nam omogućili odlazak na ova takmičenja, kao i limarskoj radnji AL-M iz Dervente i njihovom direktoru Nataši Milojević i svim roditeljima dece koji su vozili decu na takmičenje.