AK “San” tri medalje u Sarajevu

Na Juniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine održanom 22 i 23. juna u Sarajevu na atletskom centru “Koševo” , atletičari Atletskog kluba “San” iz Prnjavora, osvojili su tri medalje. Dve srebrene i jednu bronzanu.

Sve tri medalje osvojila je Kristina Stojković .

Prvi dan Kristina je osvojila bronzanu medalju u disciplini 100 m sa vremenom od 13 sekundi i 25 stotinki, a samo desetak minuta nakon toga i srebrenu medalju u disciplini 400 m sa novim ličnim rekordom od 1 minute 1 sekunde i 61 stotinke.

Drugi dan takmičenja Kristina je osvojila srebrenu medalju u disciplini 200 m sa vremenom 27 sekundi i 57 stotinki.

Ovim istrčanim rezultatima Kristina se nametnula kao ozbiljni kandidat za reprezentaciju Bosne i Hercegovine u narednim godinama koji su pred njom.