AK SAN Prnjavor: Zapažen nastup na juniorskom prvenstvu RS

Atletičari atletskog kluba San iz Prnjavora i Atletske sekcije iz Dervente imali su ovog vikenda nastupe na dva fronta.

Cicibani su nastupali 15. maja u Čitluku na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za cicibane. Pored dosta dobrih rezultata i mnoštvo ličnih rekorda bilo je i medalja.

Naročito se istakao Nikola Kosić osvajanjem bronzane medalje u trci na 200 m.

Drugog dana vikenda, 16. maja najstariji članovi su nastupali u Banja Luci na Prvenstvu Republike Srpske za juniore. I pored nekoliko pehova i padova uspeli su osvojiti dve medalje na Prvenstvu Republike Srpske i tri medalje na 1. Međunarodnom mtingu “Trofej Banja Luke”.

Kristina Stojković se okitila titulom Prvaka Republike Srpske na 400 m, dok je na 100 m osvojila Titulu Viceprvaka Republike Srpske. Na mitingu Kristina je osvojila prvo mesto na 400 m, a Milan Ivanović prvo mesto u bacanju loptice i treće mesto u trci na 150 m.

Pred atletičarima Atletskog kluba “San” i atletske sekcije iz Dervente nema predaha, jer ih već sledeće nedelje očekuje Prvenstvo Bosne i Hercegovine za dečake i devojčice u Tuzli, sa kojeg se po tradiciji očekuju dobri rezultati.

Ovo prilikom se opet zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjau Đuriću i njegovoj firmi Prokop Prnjavor u odlasku na sva ova takmičenja. Uz njega su nam nastupi daleko lakši.