Tri titule Srpske za AK Prnjavor

Još jedan fantastičan nastup članova Atletskog kluba “Prnjavor” na prvenstvima Republike Srpske za mlađe juniore/ke i cicibane/ke na Sokolcu.

Seriju pobjeda i ličnih rekorda otvorila je naša najbolja pionirka u juniorskoj konkurenciji Jovana Radulović uz fantasticnu trku i ubjedljivu pobjedu osvojila je titulu prvakinje Republike Srpske  na 1500m i ostvarila je  novi lični rekord 5:06,65.

Seriju titula i ubjedljivih pobjeda nastavila je mlada Neda Radulović rođena sestra od Jovane koja je sa prednošću više od sto metara osvojila titulu prvaka Republike Srpske na 600m sa novim ličnim rekordom 1:58,48.

Jedan od najuspješnijih cicibana Republike Srpske i Prnjavora Luka Kalaba osvojio je dvije medalje prvo mjesto i titulu prvaka u skoku u dalj sa novim ličnim rekordom od 4,26m gdje je prednost pred drugoplasiranim iznosla čak jedan metar. Manje sreće je imao na 60m gdje se okitio titulom vicešampiona osvojivši drugo mjesto sa dvije stotinke zaostatka za pobjednikom.

Srebrne medalje i titule vicešampiona pored Luke Kalabe osvojila je naša najbolja bacačica kugle Anamarija Radulović sa novim ličnim rekordom.

Odlična trka na 800m za našu mladu Milicu Živković koja je u završnici uspjela osvojiti treće mjesto i brozanu medalju.

Cicibani Atletskog kluba “Prnjavor” muška ekipa od svega dva člana osvojili su treće mjesto ekipno u okviru cicibanskog kupa Republike Srpske.

Zapažene rezultate su ostvarili i naši mladi takmičari Sofija Šušak sa novim ličnim rekordom na 200m 36:13 i Andrej Kašić u bacanju vorteksa.

Za članove našeg kluba koji ove godine slavi jubilej od 30 godina postojanja nema predaha već sutra novi nastup na ulično j trci u Gradišci.