RK “SLOGA” Prnjavor: Prva pobjeda naših rukometaša u novoj sezoni

RK "Sloga" Prnjavor – RK "Laktaši 2020" 37:23 (21:8)

U okviru 3. kola Druge m:tel lige Republike Srpske naši rukometaši ugostili su ekipu RK Laktaši 2020. Nakon dva uvodna remija na početku prvenstva danas su naši seniori slavili pobjedu.

Odigrali smo najbolju utakmicu u novoj sezoni i zasluženo upisali nove bodove. Pobjednik utakmice riješen je već u prvom poluvremenu, koje su naši momci završili sa 13 golova prednosti – 21:8. U nastavku utakmice šansu su dobili mlađi igrači i ukazano povjerenje trenera Pale iskoristili na najbolji način, za konačnih 37:23.

U listu strijelaca se upislao čak 10 naših igrača, a najraspoloženiji i najefikasniji bio je Miloš Veljančić sa 10 postignuti golova, a pratili su ga Nemanja Pejaković sa 7 i Nemanja Knežević sa 5. U strijelce su se još upisali i Miloš Žunić (3), Vuk Vasić (3), Stefan Budiša (3), Nikola Duronjić (2), Mirza Zejnić (2), Ognjen Kovjanić (1) i Stefan Đurđević (1). Na golu je odličan bio Ivan Komnenović sa 17 uspješnih odbrana, dok je Milovan Šljivić odbranio jedan sedmerac.

Mladoj ekipi iz Laktaša čestitamo na fer i korektnoj utakmici i želimo im mnogo sreće u nastavku prvenstva. Naši rukometaši u idućem kolu gostuju kod ekipe RK Kaluđer u Banjoj Luci. Biće ovo jedna od najzahtjevnijih utakmica za naše momke, budući da smo u prethodna četiri okršaja svaki put poraženi.