RK Sloga Prnjavor: Prnjavorčani upisali 2. remi u derbiju kola kod banjalučkog Borca

RK Borac m:tel 2 Banja Luka – RK Sloga Prnjavor 28:28 (17:12)

Juče su naši rukometaši odigrali neriješeno u derbi utakmici drugog kola Druge m:tel Lige Republike Srpske u banjalučkoj dvorani Borik protiv ekipe RK Borac m:tel 2. Ovo je za naše seniore drugi remi, nakon prvog kola gdje smo neriješeno odigrali sa ekipom MRK Sloga 2 iz Doboja – 34:34.

Za razliku od prošle utakmice, ovu su naši rukometaši otvorili bolje i prvi stekli dva gola prednosti 4:6, ali nakon toga domaći igrači prave seriji 6:0 i odlaze na 10:6 u 18. minutu. Uspjeli smo u 26. minuti smanjiti na 13:11, ali domaćini furioznom završnicom na kraju prvog poluvremena odlaze na najveću prednost +5 za konačnih 17:12 nakon prvih 30 minuta.

Drugo poluvrijeme ponovo kvalitetnije otvaramo i bolje igramo, sa više želje, energije i kreativnosti vraćamo se u utakmicu. U 40. minuti prilazimo na -2 (20:18), da bi u 47′ utakmicu doveli u rezultatski egal 22:22. Naši rukometaši nastavili su da igraju bolje od domaćina i u 53′ ponovo imamo dva gola prednosti 24:26. Nažalost, jak ritam drugog poluvremena nismo uspjeli izdržati. Kada smo trebali prelomiti utakmicu na našu stranu nismo uspjeli i domaći igrači su stigli do izjednačenja u 58′ na 27:27. Ovim rezultatom ulazi se u posljednji minut i novu infarkt završnicu. Domaći igrači uspijevaju realizovati svoj napad i dolaze do prednosti 25 sekundi prije kraja utakmice – 28:27. Ipak, naši momci ostali su smireni i hladne glave, a za novi bod pobrinuo se naš Radovan Škrga golom dvije sekunde prije kraja za konačnih 28:28.

Junak boda je naš Radovan Škrga, koji je bez ijednog treninga nakon pet mjeseci izašao na parket i dao gol za drugi remi na početku prvenstva. Pored Škrge (6 golova) u napadu su raspoloženi bili i Miloš Veljančić (6) i Nemanja Pejaković (5). Golove za našu ekipu još su postizali Stefan Budiša (3), Mirza Zejnić (3), Vuk Vasić (1), Nikša Nikolić (1) i Stefan Đurđević (1). Milovan Šljivić je upisao 14 odbrana, dok je Ivan Komnenović zabilježio dvije intervencije.

Ovu utakmicu bili smo desetkovani izostancima kapitena Miloša Žunića, ovosezonskog pojačanja Dejana Stankovića i startera Nikole Dujakovića, kao i mladog golmana Miloša Materića.

Otvaranjem prvenstva ne možemo biti nezadovoljni, dva remija protiv dva izuzetno kvalitetna, spremna i tehnički potkovana kluba su svakako zadovoljavajuća. MRK Sloga 2 Doboj je prošle godine igrala Prvu m:tel ligu RS a nekoliko momaka nastupa i za seniorsku ekipu u Premijer ligi BiH, s druge strane ekipa RK Borac m:tel 2 je prošlosezonski šampion Druge m:tel lige i jedan od favorita ponovo za visok plasman.

U okviru trećeg kola dočekaćemo na domaćem parketu ekipu RK Laktaši 2020 i nadamo se da ćemo upisati prvu pobjedu.