RK “Sloga” Prnjavor: Poraz naših rukometaša na startu prvoligaške sezone

RK Sloga Prnjavor – RK Bijeljina 28:35

Ulogu favorita u utakmici 1. kola Prve lige Republike Srpske u Prnjavoru, opravdali su gosti iz Bijeljine.

Pokazali su iskustvo, kvalitet i sve greške naših rukometaša su maksimalno iskoristili u svoju korist.

Uvodnih 19 minuta igralo se gol za gol (9-10) ni jedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti i onda naši rukometaši nakon promašene kontre za 10:10, ulaze u crnu seriju. Loš period (promašeni ziceri, kontre, penali) do kraja prvog poluvremena iskoristili su gosti i serijom 8:2 na poluvrijeme odlaze sa ogromnih +7 (11:18).

Kao i u većini prvog poluvremena tako se igralo i drugo poluvrijeme, gol za gol. Gosti su imali najveću prednost +9 (19:28) u 47′. Naši rukometaši najbliže su bili gostima pri rezultatu 26:32 u 56′. Na kraju gosti iz Bijeljine zasluženo su slavili pobjedu, rezultatom 28:35.

Mi se okrećemo već idućoj utakmici, ponovo smo domaćini.

U Prnjavor nam u nedjelju stiže prošlogodišnji vicešampion Prve lige Republike Srpske, ekipa ORK Kozara iz Gradiške.