Prva liga RS: “Petarda” Laktašana u Prnjavoru

Fudbaleri Laktaša Admiral bet, finalista Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić” deklasirali su Ljubić u Pravoru i slavili kao gosti sa visokih 5:0.

Poslije prvih 45 minuta gosti su vodili 2:0 pogotcima Dalibora Milića u 2. i Borisa Ostojića u 43. minutu. U nastavku susreta izabranici trenera Miljana Bajića pojačali su ritam i još tri puta savladali golmana Nemanju Mitrovića, a to su učinili Bojan Marković u 51, Filip Janković u 59. i rezervista Uroš Stamenković u 83. minutu iz penala.

Ovom pobjedom Laktašani su definitivno obezbijedili treću poziciju na tabeli što je veliki uspjeh jer su poslije deset godina pauze prošle jeseni ponovo zaigrali u prvoligaškom društvu Republike Srpske.

Ljubić – Laktaši Admiral bet 0:5 (0:2)

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Maksimović (Modriča). Strijelci: 0:1 Milić (2), 0:2 Ostojić (43), 0:3 Marković (51), 0:4 Janković (59), 0:5 Stamenković (83 – penal). Žuti kartoni: A. Žižak, trener Stanivuković (Ljubić), Milić, Keleman (Laktaši Admiral bet).
LJUBIĆ: N. Mitrović, Radaković, Kovačević (od 56. Čudić), Jagodić, Milanović (od 77. M. Mitrović), A. Žižak, Jugović, Subić (od 56. Stupar), Grahovac (od 77. Ćetojević), Mišić, Bobić (od 56. Vidović).
LAKTAŠI ADMIRAL BET: Knežević, Janjetović, Milić (od 46. Keleman), Škorić (od 69. Govedarica), Milojević, Džombić, Ostojić (od 69. Trninić), Marković (od 54. Stamenković), Bosančić, Janković, Babić (od 54. Vuković).