Prva liga RS: Het-trik Petrovića, Ljubiću “pola tuceta”

Novi-stari šampion Republike Srpske, ekipa Krupe, na svom terenu je ubjedljivo savladala Ljubić iz Prnjavora.
Krupljani su goste kući ispratili sa “pola tuceta” lopti u mreži, a blistao je mladi Aleksandar Petrović koji je postigao het-tri i istinski je junak ovog trijumfa. Pokazao je krilni napadač Krupe da izrasta u jednog od najpouzdanijih i najkvalitetnijih ofanzivaca u Republici Srpskoj.

Kapiten Miloš Perović je načeo Prnjavorčane u šestom minutu, a u 70. je iskoristio i jedanaesterac, dok je posljednji pogodak za domaćina ustvari autogol Luke Bobića u 75. minutu. Krupljani imaju najubojitiji napad u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske sa 92 postignuta pogotka, a novi izazov bi mogla da bude “stotka” u posljednja dva meča prvenstva u sezoni 2022/23. koju su izabranici trenera Vladimira Ilića trijumfalno okončali četiri kola pre kraja trke.

Krupa – Ljubić 6:0 (2:0)

Stadion: FK Krupa u Krupi na Vrbasu. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Taborin (Zvornik). Strijelci: 1:0 Perović (6), 2:0 Petrović (27), 3:0 Petrović (58), 4:0 Perović (70 – penal), 5:0 Petrović (73), 6:0 Bobić (75 – autogol). Žuti kartoni: Perović (Krupa), Čudić (Ljubić).

KRUPA: Matijaš, Redžić, Babić, Radaković (od 70. Nikodinović), Perović (od 70. Hadžić), Dujaković (od 76. Mitrović), Đekić, Mrzić, Petrović, Ristanović, Lelji (od 76. Bubić).

LJUBIĆ: Mitrović, Radaković (od 64. Mitrović), Jagodić, Milanović, Subić (od 46. Jugović), Grahovac, Bosnić, Čudić (od 46. Mišić), Stupar (od 79. Šumar), Vidović (od 64. Ćetojević), Bobić.