Petroviću prvi ATP bodovi

Dražen Petrović teniser Teniskog kluba “Olimp 2000” iz Prnjavora sa tek navršenih osamnaset godina osvojio je prve ATP bodove.

Poslije odličnih nastupa u singlu na Fjučers turniru u Doboju gdje je u prvom kolu kvalifikacija pobijedio Rusa Krivoshchekova sa 6:1 6:0, u drugom kolu Dražen je imao znatno teži zadatak protiv Slovaka Feketa. Poslije dobijenog prvog seta 6:4 Petrović je izgubio drugi set 2:6, da bi u trećem setu napravio preokret i dobio u supertajbrejku sa 13:11.

U finalu kvalifikacija poražen je od Dušana Obradović iz Srbije rezultatom 6:4 6:4.

Sa nove dvije pobjede osvojio je ATP tranzicioni bod u singlu.

Još bolji rezultat je napravljen u dublu. Petrović i Milanović su u tri seta pobijedili Hernandeza iz Španije i Maleševića i to poslije izgubljenog prvog seta 2:6 dobili su naredna dva rezultatom 6:3 10:8. U četvrtfinalu Milanović i Petrović su poraženi od para Ouakaa/Thirouin rezultatom 6:4 6:4. Pobjedom u osmini finala Petrović i Milanović su osvojili po dva ATP boda i upisali se na svjetsku seniorsku dubl listu.