Ljubić zakomplikovao borbu za opstanak

A.Atić foto

Fudbaleri Ljubića poraženi su juče na gostovanju u Kozarskoj Dubici, u okviru 25. kola Druge lige Republike Srpske, od ekipe Borca 1:0.

Utakmicu u kojoj je domaće samo pobjeda ostavljala u igri, kada je u pitanju borba za opstanak, dok je gostima i bod bio ravan pobjedi, otišla je na stranu Borca. Prvu izglednu priliku za pogodak domaći su imali u 4. minuti, ali udarac Pralice završava pored gola. Isti igrač pokušao je i u 22. minuti, ali njegov udarac ponovo zavšio pored gola. Na dvije dobre prilike domaćih, gosti su uzvratili odličnom. Igrao se 27. minut kada A.Žižak proigrava Segića, koji se sjurio u kazneni prostor Borca, izašao jedan na jedan sa čuvarom mreže Krivdićem, koji odlično Interveniše. U 37. dosuđen je slobodan udarac za domaće na 20-ak metara od gola Ljubića. Sjajno je šutirao Pralica, ali lopta pogađa prečku.

Uzbuđenja nije manjkalo ni u drugih 45 minuta, u kojem su Prnjavorčani propustili nekoliko kolosalnih prilika, za šta su kasnije bili i kažnjeni. Prva u nizu viđena je u 54. minuti, kada su dupli pas odigrali Segić i A. Žižak, čiji udarac brani Krivdić. Još bolju priliku gosti su imali u 63. minuti, kada je A. Žižak sam izašao na Krivdića, koji ponovo dobro interveniše. U 75. minuti nova prilika za goste. Sa lijeve strane dobro je centrirao A.Žižak, ali udarac Segića sa nekih 10-ak metara završava preko gola.

Ključni momenat susreta, koji je ispostavilo se kasnije i odlučio pobjednika, viđen je u 83. minuti, kada je start B.Žižka u vlastitom kaznenom prostoru, arbitar Jelić okarakterisao kao kazneni udarac. Siguran sa bijele tačke bio je Pralica, koji dovodi domaće u vođstvo od 1:0. Do kraja susreta mreže su mirovale, pa je ekipa Borca na svoj konto upisala tri boda.

Situacija na drugoligaškom zapadu, kada je u pitanju borba za opstanak sada je dodatno zakomlikovana, te će se uz već ranije otpisani Mineral, drugi putnik u niži rang tražiti u narednih pet kola.