M:tel Prva liga RS: Lider siguran u Prnjavoru

Fudbaleri Ljubića upisali su treći uzastopni poraz, pošto su danas u okviru 25. kola M:tel Prve lige poraženi kao domaćini od Rudara iz Prijedora 1:0.

Prvih 45 minuta ponudilo je ravnopravnu i otvorenu utakmicu na obje strane. Domaći su prvi priprijetili u 5. minuti, ali je udarac Živkovića odbranio Topolović. Najbolju priliku u prvih 45 minuta kad su gosti u pitanju imao je Pekija u 25. minuti nakon kornera, ali je Zeljković sačuvao svoju mrežu.

U nastavku susreta viđena je još otvorenija igra. Ljubić je do prednosti mogao u 48. minuti kad je Savanović izašao sam pred golmana Rudara, ali je njegov udarac krajnjim naporom odbranio Topolović. Rudar je uzvratio u 52. preko Gavranovića, ali je Zeljković još jednom bio na visini zadatka.

Trenutak koji je odlučio utakmicu desio se u 73. minuti, kad je Glišić nakon jednog na izgled neobećavajućeg napada, pogodio za 0:1.

Do kraja susreta Rudar je sačuvao prednost, čime je korak bliže Premijer ligi, dok je LJubić ostao na 13. mjestu.