KK Mladost Bulldogs 72 – 65 KK Basket

U subotu u 18:00, naša ekipa je dočekala ekipu Basketa iz Banja Luke. Naša ekipa je u ovaj meč ušla oslabljena izostankom Stakića i sa rovitim Marićem. Otvorila je mlada i poletna ekipa Basketa odlično utakmicu i u prvoj četvrtini napravila osjetnu prednost od 10 poena.

Pronašla je nasa ekipa ritam u odbrani i na poluvrijeme otišla sa plus 1. Iako u prvom poluvremenu Marić nije ulazio na teren smogao je snagu da izdrži drugo poluvrijeme uprkos povredi. Kolobarić je u drugom poluvremenu sjajnu odbranu na lopti odigrao, Jugović je obezbijedio skok a Blagojević igra kao junior. U potpunom egalu je preuzeo odgovornost na sebe kao najstariji igrač i dao odlučujuće koševe te je naša ekipa privela meč kraju uprkos neizvjesnoj završnici.

Kalabić je u napadu predvodio naše momke sa 19 poena a Miodanić je dao doprinos u oba pravca. Stefan Preradović konstantno dobar. Posebno treba istaći doprinose mlađih igrača, Petra Trivičevića, koji pokazuje da naša košarka ima sjajnu budućnosti. Andrej Janković koji je najmlađi u ekipi sa pozicije četiri pokazuje ozbiljan kvalitet i za neki viši nivo. Čestitke ekipi Basketa na odličnoj utakmici i puno sreće u nastavku.