Het – trik Danka Segića za Ljubićevih 1:3 u Gradišci

U okviru 8. kola Mtel Prve lige RS Ljubić (Prnjavor)  je danas gostavo u Grdišci i pobjedio domaću Kozare reultatom 1:3.

Fudbaleri Ljubića još jednom su pokazali da im velika imena nisu problem. Nakon eliminacije Borca (Banja Luka) iz Kup takmičenja, na tapetu se  našala Kozara iz Gradiške.

Pod dirigentskom palicom kapitena Danka Segića Ljubićevci su hrabro izašli na megdan Kozari, a ta hrabrost dala je reuzultat.

Ljubić je poveo u 36. minutu evrogolom kapitena Segića koji je već nakon prvog kontakta sa loptom nagovjestio da bi ovo moga biti njegov dan.

5 minuta prije kraja drugog poluvremna domaći su ostali bez jednog igrača jer je Duško Lolić dobio crveni karton.

Nedostatak igrača nije se odmah primjetio kod Kozare, koja je nastavila pritisak na odbranu gostujuće ekipe. Taj pritisak urodio je plodom u 49. minutu kada Šikanjić postiže pogodak i poravna rezultat na 1:1.

Ipak, četa Nikole Zeljkovića ne posustaje već kreće još jače ka golu Kozare.

Pritisak prnjavorčana rezultirao je pogotokom Segića tri minuta kasnije u 52. minutu za vodsvo od 2:1.

Prnjavorski plavi nastavili su sa čvrstom i agresivnom igrom i u nastavku. Rezultat tog je treći pogodak kapitena Segića iz penala za konačan rezultat 3:1.