AK “SAN” osvojio tri medalje u višeboju na prvenstvu BiH

Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine u višebojima održanom u Sarajevu 2. i 3. oktobra ove godine, atletičari Atletskog kluba “San” i Atletske sekcije Derventa opet su imali uspjeha i osvojili tri medalje. Dvije zlatne i jednu bronzanu.

Poslije dva dana borbi u sedam disciplina (100 m prepone, skok u vis, bacanje kugle, 200 m, skok u dalj, bacanje koplje i 800 m) Belma Ćuran je osvojila Titulu juniorske prvakinje Bosne i Hercegovine sa 3124 boda, dok je Kristina Stojković osvojila Titulu mlađe juniorske prvakinje Bosne i Hercegovine sa osvojenih 3011 bodova.

Kristijan Marić je osvojio treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji mlađih juniora u desetoboju. Nakon deset disciplina (100 m, skok u dalj, bacanje kugle, skok u vis, 400 m, 110 m prepone, bacanje diska, skok s motkom, bacanje koplja i 1500 m), Kristijan je osvojio 3111 bodova.

Članica Atletske sekcije iz Dervente Teodora Milojević u troboju poslije tri discipline (skok u dalj, 60 i bacanje kugle) zauzela peto mjesto sa 1435 bodova, što je za samo 25 bodova zaostatak za trećeplasiranom takmičarkom iz Tuzle.

Sljedeći nastup atletičari atletskog kluba “San” iz Prnjavora i Atletske sekcije iz Dervente imaju u Prnjavoru 10. oktobra, kada je na redu 4. Jesenji humanitarni kros AK “San” Prnjavor.

Ovom prilikom se zahvaljujemo našem generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o. koji nam obezbjeđuju gorivo za odlaske na takmičenja ove godine.