Festival nacionalnih manjina “Mala Evropa” u Prnjavoru: Pjesma, igra i gastronomske delicije

“Danas imamo prezentovan ‘slatkiš nacionalnih manjina’, gdje imamo oko stotinjak kolača, od Sicilije do Rusije”, kaže Franjo Rover, predsjednik Saveza nacionalnih manjina Republike Srpske, ističući posebno zadovoljstvo što je prisutan veliki broj predstavnika institucija.

A, upravo su institucije pružile punu podršku radu Saveza nacionalnih manjina, kao što je, između ostalog, Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH i Ministarstvo za lokalnu samoupravu u Vladi RS.

Svih godina unazad, opštinske, odnosno gradske vlasti podržavale su ovu manifestaciju.

“Moja zahvalnost Savezu nacionalnih manjina grada Prnjavor, ali i svakom pojedinačnom udruženju, koji daje svoj doprinos, ne samo večeras, nego tokom cijele godine, kako bi Prnajvor promovisali na pravi način. Posebno mi je zadovoljstvo da je u prvom mandatu, kada sam bio načelnik opštine, dogovoren ovakav jedan festival, a posebno je zadovoljstvo da se sve to održalo do današnjeg dana”, kaže prvi čovjek grada Darko Tomaš.

Festival nacionalnih manjina ima dugu tradiciju na teritoriji Prnjavora. Okupljeni saglasni – nacionalne manjine bogatstvo su ovoga kraja.

TV K3

2 Comments

  1. Dobro dosli u Prnjavor,gde doticna Snjezana Mirkovic se slika s Albanskom zastavom,i otkada su albanci nacionalna manjina.to je njena sramota i neka je sram bude

    • u kom svijetu si ti duševno? Ako se dotična slika sa albanskom zastavom to je za nju ponos a ne sramota. Gdje su Albanci nacionalna manjina? Gdje to ima da i ja pročitam? U svakom slučaju 90 % svih pripadnika manjina glasa za SDS,PDP i ostatak opozicije u nadi da će im biti bolje kad na Vlast u Republici Srpskoj bude neko mekan i nesposoban iz Opozicije da se RS lako razvlsati a ujedno i za njih bi nestao “agresor”. Ponavljam , 90 % su takvi a to znamo sa glasačkih mjesta i po drugom osnovu. Tamo gdje glasaju nacionalne manjine uglavnom pobjeđuje opozicija i to je istina, 90 % ih glasa za opoziciju i može da se buni ko god hoće ali istina se zna.Predsjednica Jelena je u Prnjavoru dobila malo više glasova zahvaljujući manjinama i to je bez dileme jasno.Može da se buni ko god hoće ali ovo je istina.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*