Zbog najavljene nepovoljne hidrometeorološke situacije i ekstremno visokih temperatura, korisnicima je upućen apel da racionalno koriste vodu za piće.
Iz nadležnog preduzeća mole građane da se uzdrže od zalijevanja zelenih površina i bašta, punjenja bazena, pranja vozila, kao i svih drugih načina upotrebe vode u svrhe koje nisu nužne.
Ukoliko se korisnici ne budu pridržavali mjera štednje, preduzeće će biti prinuđeno da uvede restriktivne mjere u isporuci vode, kao što su smanjenje pritiska, uvođenje blok-tarife ili, u ekstremnim slučajevima, trajno isključenje sa vodovodne mreže.
Korisnike podsjećaju da je Odlukom o javnom vodovodu i kanalizaciji, član 64, tačka 2, predviđena potrošnja za jedno domaćinstvo 24 kubna metra vode.
Iz preduzeća apeluju na sve korisnike da pokažu visok nivo odgovornosti i solidarnosti, naglašavajući da racionalnim korišćenjem vode u domaćinstvima direktno omogućavaju da viši dijelovi mreže i rubna naselja zadrže uredno snabdijevanje pitkom vodom.
Zahvaljuju korisnicima na razumijevanju i odgovornom ponašanju.


Be the first to comment