Realizovan projekat “Zdrave zajednice” (FOTO)

Screenshot

Povodom Svjetskog dana zdravlja, Dom zdravlja Prnjavor realizovao je projekat “Zdrave zajednice” a sve s ciljem promocije očuvanja zdravlja, zdravih stilova života te u prevenciji nastanka primarno nezaraznih bolesti, s akcentom na fizičku aktivnost.

Danas će naši građani povodom toga moći dobiti besplatno mjerenje krvnog pritiska, nivoa šećerau krvi. Za ovu namjenu smo izradili promotivno-preventivni materijal – letke koji govore o značaju fizičke aktivnosti na cjelokupno zdravlje i o zdravim stilovima života. Doktorica Tijana Mikrević održaće jedno edukativno predavanje na temu fizička aktivnost kao prevencija bolesti” pojasnila je Katarina Suvajac, glavna medicinska sestra u DZ Prnjavor.

Prnjavor ima tu čast da u ovoj lokalnoj zajednici djeluje jedan od najboljih i najstabilnijih Domova zdravlja, istakao je gradonačelnik Darko Tomaš.

Navedene aktivnosti realizovane su u saradnji sa Gradom Prnjavorom, a projekat finansira Vlada Švajcarske a implementira Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite i Federalno ministarstvo u partnerstvu sa institutom za populaciju i razvoj.

TV K3

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*