Vitezovi u zadnjih 60 sekundi primili dva pogotka i ostali bez bodova

Peto kolo nije bilo srećno za Klub malog fudbala “Obilić”, koji je u susretu odigranom u Kotor Varošu, poražen od Gradiške 6:4.

U ranoj fazi utakmice Prnjavorčani su pogotkom Milakovića došli u vođstvo od 1:0. Gradiška koja do utakmice protiv Obilića nije imala nijednu pobjedu, uzvaraća u 10. minuti kada Kodić izjednačuje na 1:1. Drugo poluvrijeme ponudilo je puno više prilika, pogodaka, a pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj minuti utakmice. U 24. minuti “vitezovi” su preko Ilića stigli do nove prednosti. U istoj minuti Gradiška ponova vraća stvari na početak. Mrežu Prnjavorčana zatresao je Anić za 2:2. Tri minuta kasnije, Ilić dovodi Obilić u novo vođstvo. Na drugi pogodak Ilića, uzvratio je Anić svojim drugim pogotkom na utakmici, za novo izjednačenje.

Igrala se 32. minuta kada Kovač trese mrežu Gradiške za 4:3. Teško je tada bilo očekivati da će se Gradiška po četvrti put vratiti u utakmicu, ali su oni napravili i korak više, preokrenuli rezultat, te stigli do prve ovosezonske pobjede. Najprije je Pejić izjednačio na 4:4, da bi u posljednjoj minuti susreta, golovima Kodića i Gavrića, Gradiška došla do prednosti od 6:4, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Prnjavorčanima ostaje žal jer su četiri puta vodili, ali na kraju nisu osvojili niti bod. Sa druge strane upornost Gradiške se isplatila, cijelu utakmicu su jurili rezultat, a u finišu ga i preokrenuli u svoju korist. U sljedećem kolu Obilić će na svom terenu ugostiti Kotor Varoš, dok će Gradiška odmjeriti snage sa Starčevicom.