Uspjeh karijere Dražena Petrovića: Iz Prnjavora u finale “Casely Cupa” (Foto)

Prnjavorčanin Dražen Petrović ostvario je najveći uspjeh u dosadašnjem dijelu svoje teniske karijere, plasiravši se finale “Casely Cupa” koji se igra u Majamiju.

Američka teniska turneja počela je više nego uspješno za člana Teniskog kluba “Olimp 2000” iz Prnjavora. Na svom prvom turniru u Majamiju, Petrović je izborio finale. Njegov put do finala izgledao je dosta uvjerljivo. Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, u osmini finala ga je čekao Mađar Peter Dragan kojeg je Prnjavorčanin porazio 6:1, 6:2. U četvrtfinalu Petrović je snage odmjerio sa prvim nosiocem Jakobom Mihaelovim, kojeg je pobijedio 6:1, 6:2. U polufinalnom meču potpuna dominacija u režiji mladog prnjavorskog tenisera. Četvrtom nosiocu Argentincu Juan Pedru Roselu nije dozvolio nijedan gejm, porazivši ga 6:0, 6:0. Na putu do titule ostala je još samo jedna prepreka, drugi nosilac Brazilac Natan Rodrigez. U meču koji je ponudio dosta neizvjesnosti, Brazilac je osvojio prvi set 7:5, Petrović drugi 7:6. Pobjednika je odlučivao super taj-brejk u kojem je brazilski teniser slavio 10:4.

Iako je malo falilo da se Dražen u svom prvom pojavljivanju na ovom prestižnom turniru domogne titule, sam plasman u finale predstavlja ogroman uspjeh za mladog prnjavorskog tenisera. Petrović nam je poslao i nekoliko fotografija, a ovu priliku iskoristio je da se zahvali Mesnoj industriji “Trivas” i firmi “Actros doo” iz Prnjavora, koje su pomogle njegov odlazak na američku turneju.