Sreća okrenula leđa Ljubiću

Fudbaleri Ljubića poraženi su danas u okviru 24. kola Druge lige RS, od ekipe Omarske 2:1.

Utakmica u kojoj je Omarska imala epitet apsolutnog favorita, a rasterećeni Ljubić tražio iznenađenje, ponudila je pravu dramu do posljednjeg sudijskog zvižduka. Početak susreta je protekao u početnom ispitivanju snagu, da bi prvu ozbiljniju priliku Omarska imala u 11. minutu kada je Jaćimović šutirao, ali je čuvar mreže gostiju Vukajlović dobro intervenisao. Samo tri minuta kasnije, akteri isti, scenarij isti, nakon ubacivanja iz ugla, Jaćimović je dobro skočio, ali je još jednom čuvar mreže gostiju bio na visini zadatka. Do kraja prvog poluvremena domaći su još jednom prijetili u 30. minutu ali je udarac Milinkovića, još jednom ukrotio Vukajlović. Prnjavorčani su prvi put opasnije zaprijetili u 33. minuti, ali je udarac Segića bio lak plijen za golmana domaćih. Prvo poluvrijeme je ponudilo dosta taktičkog nadmudrivanja, ali su mreže mirovale. Nastavak susreta domaći otvaraju prilikom, ali udarac glavom Jaćimovića u 49. minuti je prohujao pored gola. Izglednu priliku da povedu, Prnavorčani su imali u 59. minuti, kada je Prodanović sjajnim pasom proigrao Subića koji se našao oči u oči sa golmanom domaćih, koji dobro interveniše i sprečava vodstvo Ljubića. U 73. minuti nova dobra prilika gostiju, Subić je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, uputio centaršut, ali brzu loptu Segić nije uspio skrenuti u mrežu. Usledio je brz kontra napad Omarske, nakon nekoliko dobro izmijenjenih pasova u gol šansi se našao Romanić, ali je njegov udarac sa gol linije izbacio štoper Ljubića Vrhovac. Ljubić je poveo u 84. minuti, filigranski preciznim pasom Subić je proigrao Segića koji sa polu-distance, neodbranjivim udarcem matira nemoćnog Inđića. I kada se očekivalo da će Ljubić prirediti iznenađenje, i u Prnjavor odnijeti bodove, usljedila je nevjerovatna završnica. Igrala se 89. minuta, kada domaći dolaze do izjednačenja. Nakon gužve u kaznenom prostoru Ljubića, najbolje se snašao Romanić koji poravnava rezultat. Premda ni najveći optimisti nisu slutili da će se do kraja mreža još jednom zatresti, to se i desilo. Na sličan način kao kod izjednačujućeg pogotka, Romanić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade trese mrežu Ljubića, za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Stiče se utisak da je Ljubić danas jednom hrabrom i borbenom igrom zaslužio bar bod. Ali sreća danas nije bila naklonjena “plavima”. Priliku za tri boda Ljubić će imati već u subotu kada u Prnjavor dolazi ekipa Borca iz KD.