Prvi poraz Ljubića na domaćem terenu

U okviru pretposljednjeg kola Druge lige RS, fudbaleri Ljubića poraženi su u Prnjavoru od Mladosti iz Donje Slatine sa 2:1.

Bila je to utakmica koja je obilovala brojnim prilikama na obje strane. Mreža se prvi put zatresla u 13. minuti, kada pogotkom Čolića gosti dolaze do vodstva. Premda su Prnjavorčani napadali, stvarali prilike, do izjednačenja dolaze u drugom poluvremenu. Nakon dosuđenog kaznenog udarca, precizan sa bijele tačke bio je B.Žižak, koji u 51. minuti poravnava rezultat. I kada se očekivao potpuni preokret, hladan tuš za domaće stiže u finišu susreta. U 82. minuti, Žerić ponovo dovodi goste u vodstvo, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

“Propustili smo nekoliko kolosalnih prilika. Pogađali smo stative, prečku, ali lopta nije htjela u mrežu. I gosti su imali svoje prilike, a uz malo sportske sreće Prnjavor su napustili sa punim plijenom”, rekao je kapiten Ljubića Danko Segić.

Bio je ovo oproštaj Ljubića od domaće publike, bar kad je ova sezona u pitanju. U posljednjem kolu “plavi” će gostovati u Modriči.