Prnjavorčani ekipni seniorski prvaci BiH u tekvondou

Tekvondo klub /TK/ “Prnjavor” seniorski je ekipni prvak BiH u borbama u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Ženska kadetska i muška juniorska ekipa ovog kluba na Trećem ITF tekvondo prvenstvu BiH, održanom ovog vikenda u Prnjavoru, osvojili su drugo mjesto.

Tekvondo klub “Prnjavor” u pojedinačnoj konkurenciji osvojio je 42 medalje, od čega 11 zlatnih, devet srebrnih i 22 bronzane.

Kadetski ekipni prvaci BiH u borbama su klubovi “Tekjon” iz Sarajeva u muškoj i “Tigar” iz Cazina u ženskoj konkurenciji.

Juniorski ekipni prvaci BiH su “Tekjon” Sarajevo u muškoj i “Doboj” u ženskoj konkurenciji.

U pojedinačnoj konkurenciji u ukupnom plasmanu prvo mjesto zauzeo je klub “Tekjon” Sarajevo, drugo “Tigar” Cazin, a treće mjesto Tekvondo klub “Doboj”.

Za najuspješnije takmičare prvenstva proglašeni su mlađi kadeti Lamija Hamulić /TK “Tigar”/ i Tarik DŽaka /TK “Tornado”/, kadeti Anđela Batić /TK “Srpski Soko”/ i Tarik Okerić /TK “Tekjon”/, mlađi juniori Hana Hekić /TK “Tigar”/ i Muhamed DŽinović /TK “Bosna”/, juniori Tanja Hercegovac /TK “Falkon”/ i Ismail Hamulić /TK “Tigar”/.

Za najuspješnije seniore proglašeni su članovi Tekvondo kluba “Prnjavor” Andrea Korać i Bojan Malešević.

Na Prvenstvu BiH nastupilo je 325 takmičara iz 19 klubova koji su se takmičili u formama i borbama.