Preokretom do tri boda

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića savladali su Omarsku 3:2, u okviru 12. kola Druge lige Republike Srpske.

Favorizovanoj Omarskoj u prilog je išla činjenica što je Ljubić u susret ušao oslabljen, neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca. To kao da je dodatno motivisalo Prnjavorčane, koji su od samog starta utakmice krenuli odlučno, riješeni da na svoj konto upišu tri boda. Do vođstva prvi ipak dolaze gosti. Igrao se 18. minut susreta kada pogotkom Panića Omarska dolaze do prednosti. Ljubić uzvraća u 33. minuti kada je A.Žižak nakon jedne solo akcije izjednačio rezultat na 1:1. Samo tri minuta kasnije gosti dolazi opet u vođstvo, a strijelac je ponovo bio Panić. Sa rezultatom 1:2 otišlo se na odmor.

U drugih 45 minuta “plavi” su režirali potpuni rezultatski preokret. Preko Dragomira Prodanivića Ljubić je izjednačio u 50. minuti. Nakon izjednačujućeg pogotka domaći su nastavili atakovati ka golu Omarske. Nizale su se prilike, a mreža gostiju se konačno zatresla u 76. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Subić koji je doveo svoju ekipu u vođstvo 3:2. Do kraja susreta mreže su mirovale, pa je Ljubić na svoj konto upisao četrnaesti bod.

U sljedećem kolu Prnjavorčani će gostovati u Donjoj Slatini kod ekipe Mladosti.