Porazi Borca i Bisera, Budućnost slavila prvu pobjedu

U nedjelju su svoje prvenstvene susrete odigrali i klubovi iz nižih rangova takmičenja, pri čemu su Borac iz Šibovske i Biseri doživjeli poraze, dok je Budućnost došla do prvog ovosezonskog trijumfa.

U okviru Područne lige Gradiška Borac je gostovao u Bajincima kod ekipe Mladosti gdje je poražen 2:1. Pogocima Radića u 30. i 64. minuti domaći su došli do kapitalne prednosti od 2:0. Do kraja susrete gosti su preko Mašića uspjeli smanjiti na 2:1¸ ali snage da bar dođu do boda nisu imali. Bajinčani su tako na svoj konto upisali tri boda, koji su ih približili vrhu tabele.

U okviru Opštinske lige LSP, fudbaleri Budućnosti iz Donjih Galjipovaca zabilježili su prvu pobjedu ove sezone, pošto su u Prnjavoru savladali Crni Vrh sa 2:0. U prvih dvadesetak minuta susreta gosti su bili bolji rival, a priliku da dođu do prednosti imali su iz kaznenog udarca kojeg nisu realizovali. Nedugo nakon toga usledila je kazna. U finišu prvog poluvremena domaći su došli u vođstvo. Pobjeda je ovjerena u drugih 45 minuta susreta kada su Galjipovčani po drugi put zatresli mrežu gostiju iz Laktaša.

Prvi ovosezonski poraz doživjeli su Biseri iz Lišnje. Premda se očekivao nastavak niza nepobjedivosti, on je prekinut u Sitnešima. Ekipa Poleta trijumfovala je 2:1 nanijevši tako Biserima prvi poraz.