Novi poraz, brinu promašaji

A.Atić foto

Nakon tri poraza, pobjeda, pa opet poraz, rezultati su Ljubića u proteklih pet kola Druge lige Republike Srpske.

Prnjavorčani su juče gostovali u Žeravici kod ekipe Jedinstva, gdje su poraženi 3:1. Prvi do prednosti mogli su gosti, ali je Segić u 11. minuti šutirao pored gola. Prijetili su i domaći u dva navrata, udarac Husića odbranio je Radulović, a u 22. minuti Ilić je šutirao preko gola. Igrao se 32. minut kada Jedinstvo dolazi do prednosti. Kumić je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, šutirao, lopta pogađa stativu, a odbijanac u mrežu posprema Ilić za 1:0. Mogli su Prnjavorčani u finišu prvog poluvremena do izjednačenja. Ponovo se Segić našao u prilici, ali je njegov udarac odbranio Hamzić. Čuvar mreže Jednistva bio je na visini zadatka i u 45. minuti kada je zaustavio pokušaj Vrhovca, koji se našao sam u petercu domaćih.

U uvodnim minutama drugog poluvremena, ekipa iz Žeravice je imala terensku inicijativu, pri čemu su propustili nekoliko prilika. Najizglednija je bila ona u 54. minuti, kada je dosuđen kazneni udarac za domaće. Udarac Behare, odbranio je Radulović. Tri minuta kasnije i Ilić je mogao zatresti mrežu Ljubića, ali njegov udarac završava pored gola. Ono što nije pošlo za nogom Behari i Iliću, jeste Zekonji koji je se u 61. minuti dobro ubacio po desnoj strani, te neodranjivim udarcem povisio rezultat na 2:0.

Igrao se 67. minut kada je Ljubić mogao smanjiti rezultat i tako se vratiti u život. Dobro su kombinovali Mušinović i Žerebni koji preciznim pasom pronalazi Segića, ali ovaj promašuje nemoguće, sam kao duh, sa 5 metara, šutira pored gola. Kazna za promašaj stiže dva minuta kasnije, kada je Vrhovac katastrofalno reagovao, te poslao loptu u vlastitu mrežu, za visokih 3:0. Poraz Ljubića ublažio je Segić, koji se nakon serije promašaja ipak upisao u listu strijelaca u 74. minuti. Imali su Prnjavorčani još nekoliko prilika za postizanje pogotka u finišu susreta, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Ljubić će naredni prvenstveni susret odigrati već u srijedu, kada se igraju utakmice 23. kola. Prnjavorčani će gostovati u Laktašima kod istoimene ekipe, u utakmici koja može biti jedna od ključnih u očuvanju drugoligaškog statusa.