Ljubić proradio i u gostima

Fudbaleri Ljubića su u okviru 28. kola Druge lige RS, savladali Župu iz Milosavaca sa 3:0.

Epitet apsolutnog favorita Prnjavorčani su u potpunosti opravdali. Sve dileme oko pitanja pobjednika, ako ih je uopšte i bilo, riješili su u prvom poluvremenu. Nije dugo trebalo Ljubiću da dođe do vodstva. Igrala se 7. minuta susreta kada je mrežu Župe načeo A.Žižak, koji je doveo svoj tim u vodstvo od 1:0. Na 2:0 povisio je Ančić u 23. minuti, da bi Kovačević u samom finišu prvog poluvremena zatresao mrežu Župe za visokih 3:0. Premda je već u prvih 45 minuta bilo jasno da bodovi odlaze u Prnjavor, u nastavku se očekivao još poneki pogodak. Međutim desilo se sasvim suprotno, mreže su mirovale, pa se ispostavilo da je konačan rezultat postavio Zoran Kovačević u 43. minuti.

Prnjavorčani su nakon briljantno odigranih susreta na svom terenu, konačno zablistali i na gostavnju. Zabilježena je prva pobjeda na gostujućem terenu ovog proljeća. Ovim trijumfom Ljubić je napredovao na tabeli, gdje trenutno zauzima 8. poziciju. U sljedećem kolu “plavi” će na svom terenu ugostiti Mladost iz Donje Slatine, i biće to oproštaj Prnjavorčana od domaće publike, bar kad je ova sezona u pitanju, jer će u posljednjem kolu gostovati u Modriči.