Ljubić na pogon Žižka do tri boda

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića savladali su danas u okviru 17. kola Druge lige Republike Srpske, Željezničar iz Doboja 2:1.

Današnja utakmica nije ponudila ljepotu fudbalske igre, nije bila poslastica za fudbalske sladokusce, već je bila rovovska borba, u kojoj su na kraju domaći bili za nijansu spretniji, te su na svoj konto uknjižili tri vrijedna boda.

Od prvog sudijskog zvižduka moglo se naslutiti da susret neće obilovati pogocima i prilikama. Veći dio prvog poluvremena protekao je u taktičkom nadmudrivanju, gdje se igralo uglavnom na sredini terena. Mogao je Ljubić već u 10. minuti doći do prednosti. Nakon centaršuta iz kornera, Kovačević je šutirao glavom, ali njegov udarac brani Milojević. Slična situacija viđena je i u 30. minuti, kada je nakon kornera B.Žižak šutirao preko gola. Kada su svi pomislili da će se na odmor otići sa početnih 0:0, Ljubić stiže do prednosti. Igrao se 44. minut kada nakon dobrog ubacivanja sa lijeve strane u kaznenom prostoru Željezničara dobro skače A. Žižak, te glavom posprema loptu u mrežu za 1:0.

Odmah na početku drugih 45 minuta mogli su Prnjavorčani povećati prednost. Sam kao duh na petercu gostiju našao se Ćirković ali njegov udarac završava pored gola. Kreirali su i gosti dobru akciju u 61. minuti, nakon nekoliko duplih pasova, u gol šansi se našao Kvržić, ali njegovo udarac završava preko gola. Dva minuta kasnije izjednačenje. Dobro je krilni igrač gostiju prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, start B.Žižka arbitar Panić ocijenio je kao prekršaj, te pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 m bio je Vuković za 1:1.

Bili su Prnjavorčani danas opasni iz prekida, ono što nisu uspjeli Kovačević i B.Žižak u prvom poluvremenu, uspio je igrač utakmice A.Žižak koji je nakon centaršuta iz kornera nebeski skočio, te svojim drugim pogotkom na utakmici doveo Ljubić u vođstvo od 2:1. Raspoloženi Žižak bio je u centru pažnje i u 78. minuti. Nakon njegovog solo prodora, u gol šansi se našao Segić, ali njegov udarac završava pored gola.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a nije bilo ni ozbiljnih prilika za postizanje pogotka. Gosti su imali blagu terensku inicijativu, ali je Ljubić bez nekih većih problema uspio da odoli atacima Dobojlija, pa se na kraju ispostavilo da je u 78. minuti postavljen konačan rezultat, čime je ekipa iz Prnjavora stigla do prvog trijumfa ovog proljeća, dok će Željezničar, koji se danas pokazao kao vrlo dobar rival, nove bodove tražiti u narednim susretima.