Ljubić do boda u 90. minuti

Stadion “Siniša Peulić” danas je bio poprište odlične fudbalske predstave, u kojoj su megdan podijelili Ljubić i Mladost, a rezultat u konačnici je glasio 3:3.

Već u trećem minutu pogotkom Džafića, gosti su stigli do prednosti. U 16. minuti domaći sa bijele tačke izjednačili preko Kovačevića. Dva minuta kasnije novi kazneni udarac, ovog puta na drugoj strani. A precizan je bio Bijelić koji gostima donosi novo vođstvo. U 31. minuti nova lopta u mreži Ljubića. Džafić je šutirao glavom, golman domaćih loše reaguje za 1:3.

U drugih 45 minuta Ljubić je zaigrao bolje, a plod dobre igre stigao je u 61. minuti kada je Segić pobjegao odbrani gostiju, te rutinski matirao Lakić. Nastavio je Ljubić u dobrom ritmu i dalje, imao terensku incijativu, napadao, a do boda je stigao u 90. minuti. Brzonogi Vasić prolazi po desnoj strani, loše reaguju odbrana i čuvar mreže gostiju, a kao rezultat njihove smušenost je lopta u mreži kojom je Lakić posljednji igrao.

Osvajanjem boda Ljubić je i matematički osigurao opstanak, dok je Mladost ostala na drugom mjestu.