Goleda u Šibovskoj, poraz Ljubića u Doboju

U okviru drugog kola Područne lige Gradiška fudbaleri Borca iz Šibovske su na svom terenu ugostili ekipu Ratara iz Topole, a susret je završen podjelom bodova 3:3.

U svom premijernom nastupu na domaćem terenu u novoj sezoni, fudbaleri Borca morali su da se zadovolje samo bodom. U ljepotici kola, koja je obilovala prilikama i golovima, svih šest pogodaka viđeno je u prvih 45 minuta. Domaća ekipa u vođstvo dolazi u 9. minuti pogotkom Mandića. Pet minuta kasnije, gosti poravnavaju rezultat preko Trkulje. Do nove prednosti Borac dolazi u 16. minuti kada mrežu Ratara trese Kovač. Novo izjednačenje gostima donosi Tomić u 25.minuti. Potpuni rezultatski preokret viđen je u 33. minuti kada Ratar pogotkom Zolaka dolazi u vođstvo od 3:2. Svojim drugim pogotkom u finišu prvog poluvremena Mandić je uspio izjednačiti rezultat na 3:3.

Obje ekipe kao da su se ispucale u prvom poluvremenu, pa su mreže mirovale u drugom dijelu susreta. Bio je ovo prvi osvojeni bod ekipe iz Šibovske, pošto su prvom kolu poraženi na gostovanju u Trebovljanima od ekipe Kalema 3:0.

Bez bodova je juče ostala ekipa prnjavorskog Ljubića koja je na gostovanju u Doboju, kod ekipe Željezničara poražena sa 2:0. Domaći su do prednosti došli u 18. minuti kada je mrežu Prnjavorčana zatresao Kvržić. Priliku da stignu do izjednačenja “plavi” su propustili u 30. minuti kada se Subić našao oči u oči sa golmanom domaćih, ali je čuvar mreže Željezničara bio uspješniji. Premda su domaći veći dio susreta bili bolji rival, Prnjavorčani su imali svoje prilike da se vrate iz rezultatskog minusa. Ipak sve dileme oko pitanja pobjednika riješio je Galijašević koji je u 84. minuti povisio vođstvo domaćih na 2:0, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.