Borac i Budućnost prikovani za dno, Biseri krenuli ka vrhu

Za nama je još jedan fudbalski vikend. Vikend je to kojeg bi što prije da zaborave fudbaleri Borca iz Šibovske i Budućnosti, dok će Biserima iz Lišnje ostati u lijepom sjećanju.

U okviru Područne lige Gradiška ekipa Borca doživjela je novi poraz. Oni su gostovali u Kozincima kod ekipe Bratstva, gdje su dosta lako i uvjerljivo poraženi 6:2. Novim porazom fudbaleri iz Šibovske doveli su se u nezavidnu situaciju. Oni se nakon 11 odigranih kola nalaze na pretposlednjem mjestu na tabeli. Rezultat je to ispod svakih očekivanja, s obzirom na respektabilan igrački kadar.

U Opštinskoj ligi LSP, svoje susrete juče su odigrali Budućnost i Biseri. Ekipa iz Lišnje gostovala je kod ekipe Nožičkog, gdje su trijumfovali 4:1. Gosti su došli do prednosti u ranoj fazi utakmice pogotkom Dedukića, da bi domaći do kraja poluvremena uspjeli stići do izjednačenja. U drugih 45 minuta Biseri su bili konkretniji, te su pogocima Dedukića i dvostrukog strijelca Živkovića došli do dosta uvjerljive pobjede sa kojom su se ponovo priključili gornjem dijelu tabele.

Fenjer Opštinske lige drži ekipa Budućnosti iz Donjih Galjipovaca koja je doživjela novi poraz. Oni su u SRC “Borik” ugostili Bratstvo iz Poveliča. Gosti su iz Prnjavora odnijeli pun plijen slavivši pobjedu minimalnim rezultatom 1:0. Sa svega 4 osvojena boda iz sedam odigranih susreta, ekipa iz Galjipovaca prikovana je za dno tabele Opštinske lige LSP.