Na zimskom bacačkom kupu BiH, održanom na Atletskom poligonu Koševo u Sarajevu, atletičari atletskog kluba “SAN” iz Prnjavora i Atletskog kluba “DERVENTA” iz Dervente ponovo su imali uspjeha i osvojili šest medalja. Dvije srebrene i četiri bronzane.
Članica Atletskog kluba “Derventa” Anja Jevtić osvojila je u kategoriju devojčica srebrenu medalju u disciplini bacanje kladiva, dok je u bacanju koplja osvojila bronzanu medalju, popravivši svoje lične rekorde u ovim disciplinama.
Član Atletskog kluba “San” iz Prnjavora Kristijan Marić osvojio je u kategoriji juniora srebrenu medalju u disciplini bacanje koplja, dok je u disciplini bacanje kladiva osvojio bronzanu medalju popravivši svoje lične rekorde u ovim disciplinama.
Drugi član Atletskog kluba “San” Kristina Stojković je osvojila u kategoriji juniorki bronzane medalje u disciplinama bacanje koplja i bacanje kugle, popravivši svoje lične rekorde u tim disciplinama.
Sljedeći nastup atletičari atletskog kluba “SAN” i Atletskog kluba “DERVENTA” imaju 19. aprila na 1. Uličnoj trci kroz Derventu, koja se u organizaciju Atletskog kluba “Derventa” i Turističke organizacije Grada Drventa održava u ovom gradu.
Ovom prilikom se zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o., koji nam pomažu u gorivu prilikom odlaska na takmičenja protekle tri godie.
AK San Prnjavor
Igraju za Protektorat u kojem ih jedan dio naroda izuzetno mrzi…Ko je tu lud?