Održana sjednica Odbora povjerilaca prnjavorskog “Ribnjaka”: Pripremaju plan izlova ribe

Pripremanje plana izlova ribe i obezbjeđenje tri ponude za izbor preduzeća koje će čistiti kanale prnjavorskog “Ribnjaka” ključna su pitanja o kojima je razgovarano na jučerašnjoj sjednici Odbora povjerilaca stečajnog dužnika.

Istakla je to za “Glas Srpske” stečajna upravnica “Ribnjaka” Nataša Kosić naglasivši da je na sjednici usvojen izvještaj o primopredaji dužnosti između nje i prethodne stečajne upravnice, kao i izvještaj o uginuću ribe.

– Dogovorili smo da iduće sedmice ponovo zasjeda Odbor, a da ja do tada prikupim tri ponude za izbor firme koja će čistiti kanale kako bi Odbor mogao da ih razmotri i da donese odluku. To do sada nije bilo moguće jer smo imali samo dvije ponude. Osim toga, planiramo izlov ribe do kraja godine – rekla je Kosićeva.

Na idućoj sjednici Odbora povjerilaca trebalo bi da bude odobren plan izlova.

– Ne znamo koliko je ribe u ribnjaku, jer dugo nije vađena, davno je poribljavano, tako da je bilo kakva procjena nezahvalna. Započećemo hranjenje ribe, bar tamo do oktobra, a potom početi sa izlovom – kazala je Kosićeva.

Govoreći o toku stečajnog postupka, Kosićeva je kazala da je prvi cilj sada održavanje “Ribnjaka” i priprema za izlov ribe kojim bi se obezbijedila sredstva za pokrivanje troškova postupka.

Predsjednik Odbora povjerilaca Đorđe Bijelić naveo je da je jučerašnja sjednica bila veoma produktivna i da je protekla u korektnoj atmosferi.

– Odbor je upoznat sa dosadašnjim radom stečajnog upravnika te su date sugestije i obavljene konsultacije u vezi sa daljim tokom postupka. Jedinstven stav Odbora je da se stečajni postupak vodi na transparentan i ekonomičan način te da se zaštiti imovina društva “Ribnjak” – rekao je Bijelić.

Prnjavorski “Ribnjak” je u stečaju nešto duže od godinu, a u žižu javnosti dospio je prošli mjesec kada se pojavila informacija da je uginulo više od pet tona ribe te da toj i okolnim lokalnim zajednicama prijeti ekološka katastrofa ukoliko ptice i divljač počnu raznositi uginulu ribu.

Zaposleni

Nataša Kosić je kazala da je u “Ribnjaku” trenutno sedam zaposlenih, od kojih pet u proizvodnji.

– Vidjećemo u narednom periodu možda bude izmjena u vezi sa brojem radnika i angažovanjem dodatnih ljudi kada budemo radili izlov – rekla je Kosićeva.

Glas Srpske

2 Comments

  1. Kako se taj Odbor nije ranije sjetio izlova, vec sada kada je sumnjivo otkud tolika riba u ribnjacima koji se ne koriste?
    Da se na izlovu ne ispostavi da nema ribe uopste?
    Vrijeme ce pokazati.

  2. Započet će hranjenje ribe bar tamo do oktobra….Oktobar je tu na pragu. Da ju ne pregojite,bude mnogo masna pa ju niko neće. Kako ju hraniti ako se ne zna koliko je ima. Ili je potrebno fiktivno povećati utrošak još koje tone kukuruza.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*