Srđan Stanišić, član Atletskog kluba “SAN” iz Prnjavora, postigao je izvanredan rezultat na početku nove atletske sezone. Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine u višebojima za seniore, održanom u Atletskoj dvorani u Beogradu, Srđan je osvojio titulu viceprvaka BiH, ponovivši tako uspjeh iz prošle godine.
U konkurenciji najboljih seniora, Srđan je briljirao u sedam disciplina i tokom dva dana takmičenja sakupio ukupno 2812 bodova. Ovaj rezultat nije samo njegov najbolji lični uspjeh, već je i novi klupski rekord, bolji za više od 400 bodova od prethodnog. Ovaj izvanredan uspjeh potvrđuje da Stanišić ima ozbiljan potencijal za još bolje rezultate u budućnosti, ali i da Atletički klub “SAN” nastavlja da iznosi talentovane sportiste.
Stanišić se ovim nastupom ne samo potvrdio kao jedan od najboljih višebojaša u BiH, već i pokazao da je spreman za izazove koji ga čekaju u narednim takmičenjima.
Naredni izazov za atletičare Atletskog kluba “SAN” je Prvenstvo BiH u dvorani za mlađe kategorije, koje će se održati 8. februara u dvorani Zetra u Sarajevu. Očekuje se da će i ovaj događaj biti prilika za nove uspjehe i postizanje još boljih rezultata.
Prnjavor.info

Be the first to comment